Personalitetet e famshme amerikane po marrin pjesë këto ditë në aksionin për mbledhjen e parave për të mbijetuarit e tërmetit dhe cunamit në Japoni. Për 48 orë janë mbledhur 250 mijë dollarë.

Lady Gaga është njëra nga të parat që ka nisur aksionin me shitjen e byzylykëve të kuq dhe të bardhë, që bartin mesazhin , të lutemi për Japoninë.

Edhe këngëtarja Katy Perry është angazhuar të ndihmojë popullin japonez, transmeton , bëjnë të ditur mediat amerikane.

Ylli i adoleshentëve Justin Bieber, disa orë pas tërmetit shkroi në Tëitter:-“Japonia është një nga vendet më të dashura për mua në botë. Ajo është kulturë e mahnitshme me njerëz të mrekullueshëm. Lutjet e mia janë për ta. Të gjithë duhet t’u ndihmojmë”.  Gjithashtu, edhe bota televizive dhe filmike ka marrë pjesë në ndihmën për Japoninë.

Ndërkohë studioja filmike Ëarner Brothers, ka premtuar se një pjesë të të ardhurave të filmit Hereafter do t’ia dhurojë këtij vendi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here