8 vjet me pare ai u be i njohur si “Mister Albania”, nje rastesi ne jeten e tij, por qe e beri prezent ne ekranet televizive.

Ka kaluar shume kohe nga momenti kur mendohej se djali ne fjale mund te ishte bere nje show-man apo dicka e perafert.

Sot ai punon si jurist ne nje nga operatoret e medhenj te telefonise celulare dhe jo vetem kaq, ai jep mesim si pedagog i jashtem ne Fakultetin e Drejtesise.

Nje ish-mister, prezantues i sprovuar i shume spektakleve televizive te organizuara ne Shqiperi dhe nje avokat ne karriere, per kete te fundit, i vellai i tij Besi, thote se e ka patur enderr qe ne moshen kur femijet mendojne te behen vetem pilote.

Ka pak kohe qe eshte kthyer nga Londra, pas nje masteri njevjecar per “Ligj Nderkombetar Tregtar” ne City University te  Mbreterise se Bashkuar.

Edhe pse si patente ne publik konsiderohet fakti qe eshte i pari mashkull qe mori  kuroren e djalit me te bukur ne Shqiperi, miqte e tij thone se ai eshte me teper se kaq. Ani eshte njeri prej tyre.

Kur u largua e kam ndiere mungesen e tij tmerresisht. Jane ca gjera qe kuptohen pa u shprehur me fjale. Sa here qe e kam mundesine, zgjedh ta kaloj kohen me te”, thote Ani. Ne nje fundjave tiranase, Oltin e gjen me miqte e tij duke luajtur basketboll ne nje nga palestrat e kryeqytetit, mundesi shkarkimi i energjive negative.

Duke qene sharmant, atij nuk i kane munguar ofertat televizive, por per momentin e ardhmja e tij si jurist eshte shume e rendesishme. Veshtiresite e jetes profesionale dhe asaj private i zbulon Ani.

Ai ka humbur nje marredhenie qe e kishte shume te shtrenjte. Ai diti ta perballoje mire kete humbje”, shprehet ai. Me nje jete te pasur, ndersa sapo ka kaluar te 30-at, kjo gje nuk e ka ndryshuar aspak.

Olti eshte ne kerkim te asaj me te cilen do te ndaje te mirat dhe te keqijat, nese do te kete po kaq fat edhe ne dashuri, mund te thoshim se jeta e tij do te ishte per t`u patur zili./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here