Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri edhe njëherë tregon se sa është patriot.

Edhe pse Xherdani së bashku me shokët e tij shqiptar para dhe pas ndeshjes Zvicër-Shqipëri u akuzuan për tradhti pas mbrojtën ngjyrat e kombëtares zvicerane, Shaqiri mburret dhe e pranon se ndihet me zemër shqiptar.

Një gjë të tillë më së miri e dëshmon foto ku bluzën të cilën e mban veshur e ka me flamurin kombëtar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here