Winehouse naten e fundit bleu 1200 sterlina drogeRrefimi i meposhtem vjen nga Tony Azzopardi, i cili ne gjuhen e perdoruesve te droges quhet “pusher”.

Eshte ai qe tregon se naten e fundit ka shoqeruar kengetaren fatkeqe ne aventuren e fundit te saj drejt blerjes se nje sasie droge, per te cilen ajo kishte shpenzuar 1200 sterlina.

Rrefimin e tij Tony Azzopardi e ben ne gazeten Daily Mail, dhe atje ai, me deshiren per t’i treguar te verteten jo vetem publikut por edhe vete familjes se kengetares se ndjere, tregon se eshte takuar me Amy-n rreth ores 23 te dates 22 Korrik, dhe pas nje bisede te shkurter kane vendosur qe te dy te drejtohen me nje taksi per ne West Hampstead, ku kane kontaktuar nje shperndares te njohur droge.

Kur jemi ndare, Amy me puthi ne faqe duke shtuar se ishte hera e fundit qe takoheshim. “Dukej mire shton me tej Tony, sikur kish kohe qe nuk kish perdorur droge”. Kur e mora vesh qe kish vdekur, nuk donja tu besonja vesheve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here