Kanye West dhe kolegët e tij nga GOOD Music kanë mundësi të publikojnë një tjetër album si “Cruel Summer” por tani nën titullin “Cruel Winter”.

Lajmin e publikoi njëri nga kolëget e tij i cili tha se arsyeja pse ai nuk more pjesëë në BET Awards ë Atlanta ishte puna që nuk i jepte kohë të lirë.

“E di dhe i vie keq. Por gjithashtu ju e dini që Kanye punon pa pushim. Dhe në qoftë se ka pas një verë të nxehtë me “Cruel Summer” duhet të ketë një dimër të ftohtë me “Cruel Winter” apo jo”, tha ai.

“Cruel Summer” është lansuar me 18 shtator ku përfshihenin 12 këngë dhe bashkëpunime me rep këngëtarit e labelit Good Music, si Mr. Hudson, 2 Chainz, Kid Cudi, Pusha T dhe Big Sean. Ky album ka përfshi edhe bashkëpunimin me R. Kelly dhe Jay-Z.

Gjithashtu një film 30 minutësh me të njejtin titull është shfaq në festivalin e Kanës këtë vitë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here