Kam pasur parasysh mediumin vlersues proffesional,dhe konkurencen aq të fortë për atë kam punuar në mënyren më efikase për atë mendoj un kënga ,dhe tematika e sajë ,paraqitja skenike kanë bërë që un të domunoj të tjerët.

Ju keni filluar karierë të bujshme me aq pak kohë si RAP artiste si ka qen e mundur e gjith kjo ?

Me pak punë, dhe shumë optimizëm e qejf.

Dihet që rap atistat tjerë kan bërë mund të madh dhe kanë harxhuar kohë të jenë aty ku janë,juve qfarë përparësie keni pasur qe keni tejkaluar sfidat dhe mundimet për të qenë shum shpejtë e suksesshme?

Duke pasur parasysh aformimin tim në disa aktivitete këtu në diasporë me manikenizëm fytyra ime u bë shumë shpejt publike për atë mendoj që kjo ka qenë njëra ndër përparësitë që primare m’i ka dhuruar Zoti pastaj mi kanë vlersuar dhe hapur dyert kaq shpejt njerzit per të mos pasur sfida dhe mundi .

Për të kualifikuar dhe vlersuar talentin tënd dhe per të bërë shum mir dallimin mes sukseseve tua në modelizem dhe muzikë ti ke fituar vendin e parë në festivalin hip hop ku ka pas mbi 40 grupe nga krejt europa itali austri gjermani shkup prishtine kumanov persheve etj tani quheni raperka ma e mire ne europ si e keni arritur kete ?

Kam pasur parasysh mediumin vlersues proffesional,dhe konkurencen aq të fortë për atë kam punuar në mënyren më efikase për atë mendoj un kënga ,dhe tematika e sajë ,paraqitja skenike kanë bërë që un të domunoj të tjerët.

Lil vlora ne jeten e perditshme eshte aktive apo jo? Me nje fjale perveq muzikes me qka mirret Vlora?

Op gjith mirem me diqka une jam shum e levizshme perveq muzikes me gjith se une ka shkoj mirem me muzik, per veq muzikes une Studioj Medicinen jam Semestrin e dyt tash e kry jam duke bo nje praktik 7 mujore dhe mbas ksaj ekam bo te qregullt per shkaku muzikes ti kushtoj koh mashum muzikes por edhe Shkoll dmth shkoj, ose jam me famlije me mamin babin duke i bind me ngu rap po se han at fore haha

Zakonisht gjate vikendeve njerezit shkojne per tu realksuar dhe kaluar kohen e lir neper klube .Sa jeni e angazhuar ju gjate javes neper klube te nates?

Paj une kendoj apo mirem me muzik qe 6 Muj per 6 Muj un kam pasur 29 Koncerte ne zvicer gjermani ka ndodh qe per 1 nat mu dasht me kendu ne dy vende dhe kan ekam parasysh te shkoj ne Kosov maqedoni dhe shqipri se kam pas shum ftesa edhe nga atje po skam mund te shkojh per arysje qe kisha koncerte ktu shum dhe shkolla nuk mundsha te largoj po tash shum shpejt dot jem edhe atje

Per te realizuar video klip ,per te inqizuar kenget keni pasur perkrahjen nga familja apo jo?

Gjith, une famlijen time edu shum shum se gjith me kan perkrah dhe me perkrahin en gjdo aspekt te jetes jo vetem muzik, sidimos vllau im agorni esht Nr 1 aj me perkrah shum vjen me mu kur kam koncerte por me agronin ekam si nje lidhje shoqrore jo si vlla me gjith se ket ekam gati me krejt te famlijes time sidimos me baben time qe edu shum ska pas deshir qe sma ka plotsu në jetë dhe dua ti pershendes ti falimenderoj per krejt gjithashtu per mamin tim e kam engjull dhe i dua shumë.

Keni realizuar video klipe dhe sa prej tyre keni realizuar,sa te tjer keni ne plane epr te realizuar?

Po kam realizuar 2 vidio Klipe tash, njani esht bo ne maqedoni te fabikra Shkupit dhe montazhen eka bere Street57 dhe klipin e dyt nga Maxsimus producion nga prishtina at e kemi gjiru ne gjermani zvicer dhe Holland amsterdam,tash jam tuke punu me nje kang tjer gjithashtu edhe ajo dot realizohet sa ma shpejt me vidio Klip.

Realisht duke pasur parasysh që konstrukti yt tejet i fokusur disi ne sfond ,për të bërë të kjart lexuesit .Ka apo jo Lil Vlora të dashur ?

Duke mos harruar qe jam e angazhuar ne muzik maksimalisht,poashtu edhe ne sfera tjera te jetes un kam shum pa koh137 per te menduar per dashurin haha…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here