Mëngjesin e të mërkurës më datë 27 prill, prezantuesja dhe këngëtarja e njohur Gerta Heta është gëzuar me një vajzë, të cilën bashkë me bashkëshortin e saj, futbollistin kroat Matko Djarmati e kanë pagëzuar Luna.

Vajza lindi 3.8 kilogram dhe gëzon shëndet të plotë, ndërkohë që edhe Gerta është mirë me shëndet.

Për Matkon kjo është lumturia më e madhe që ka pasur në jetë, madje ai ka insistuar të asistonte në sallë gjatë lindjes së vajzës.

Ndërsa për Gertën nënë, të gjitha fjalët janë të tepërta, pasi Luna është mbi gjithçka. Luna është fëmija i parë i çiftit i cili u martua më 4 dhjetor 2010./Bluetooth/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here