Këngëtarja shumë e njohur kosovare, që bënte përshtypje në skenën e Festivalit të Këngës në RTSH pas viteve ’90-të në Shqipëri, nuk...
Aktualisht është fokusuar në botën akademike. Ish kryeminstri i Kosovës, Bajram Kosumi, duke lënë anash politikën, tash udhëheq Universitetin e Gjilanit, ndërkohë ligjeron...
Era Istrefi ka dëshmuar edhe një herë se ka zë mahnitës.Përmes një videoje të publikuar në llogarinë personale në Instagram ka zbuluar një...
Nje nga ciftet me te perfolur te showbizit-shqiptar, sidomos per ndarje e ribashkime, Luana Vjollca dhe Adrian Gaxha duket te jene kthyer ne...
Ajo shquhet për linjat tejet të lakmueshme , një femër tërheqëse dhe e bukur, shkruan Kosovarja. Modelja ditë me parë në një set fotografik...
Festimin e pavarësisë së shtetit shqiptar, këngëtarja Elhaida Dani do ta bëjë në qytetin e Venecias në Itali.Ajo me datë 28 nëntor do...