Ai që ka thënë se këngëtarët shqiptarë janë të vetmit që vjedhin ide nga jashtë, ia ka futur kot, pasi shembulli që do të sjellim sot në “Bluetooth” është një vjedhje e bërë sheshit…

Klipi “E boj nxeht” i këngëtares së njohur nga Maqedonia, Altuna Sejdiu, është kopjuar kryekëput nga një këngëtare serbe me emrin Anabela.

Klipi “Zena ratnik” i kësaj këngëtareje ngjason nga fillimi në fund me klipin e këngëtares sonë. Duke filluar që nga ideja, protagonistet, ngjyrat e zgjedhura për në klip, e deri tek makiazhi i përdorur në të, gjithçka është e kopjuar nga Tuna.

Këngëtarja e suksesshme shqiptare që gjithmonë ka rënë në sy për risitë që ka sjellë në muzikën dhe klipet shqiptare, këtë herë i paska kaluar kufijtë shqiptarë.

1 Koment

  1. a hajn i madh koka a i shka me ja vjedh kengen tunes marre duhet me i ardhe bre atina ropt ja kallsha

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here