vesalumast1 Minute me Vesa Lumen

Te pelqen stili i…?
– Rita Ores.

Seksi te nje mashkull per ty eshte…?
– Meshkujt me pelqejne me veshje me loose, me te rehatshme. Gjithashtu gjej seksi te meshkujt oren e dores.

Designeri yt i preferuar?
– Elie Saab.

Kombinimi yt i preferuar qe ua sugjeron lexueseve tona?
– Nje kombinim me casual qe une preferoj eshte fustan me geta ne ngjyre te erret, boots dhe xhakete lekure.
Ne mode je per kthimin pas ne kohe, apo per evoluimin e saj?
– Kthim pas ne kohe, ne kombinim me trendet e momentit.

Ku gabojne sipas teje, meshkujt shqiptare ne veshje?
– Gabojne shume ne kombinimin e ngjyrave, gabojne kur shpenzojne ne firma false dhe e dine. Kombinimet me veshje false jane te dukshme. Por, gjithashtu vleresoj dhe fizikun e mire.

Ke konsideron “fashion ison” ne Shqiperi?
– Blendi Fevziun

Dekada jote e preferuar ne veshje cila ka qene? Po aksesori yt i preferuar nga ajo dekade?
– Vitet ’90. Me pelqejne syzet e asaj dekade, si dhe stili me rebel.

Nga 1 te 10, sa e informuar je me moden?
– Besoj 8.

Beson se ka stiliste ne Shqiperi?
– Patjeter. Mund te permend dy, Valdrin Sahiti, Blerina Kllokoci. Secili ka stil te vecante dhe ndryshe, te te dy e gjej veten per raste te caktuara.

Burimi: Revista Paloma

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here