Vera sjell Festivalin “Wine Fest” “Wine Fest” muajin e ardhshëm do të vijë në edicionin e tretë të tij, duke u ofruar prishtinasve të provojnë vera të ndryshme të Kosovës dhe rajonit.Festivali i verës është caktuar të mbahet nga data 24 deri më datën 26 korrik në sheshin Zahir Pajaziti të Prishtinës.

Veç pijeve organizatorët kanë paraparë të ofrojnë edhe ushqime të ndryshme për ndjekësit e këtij eventi.Festivali do të shoqërohet edhe me muzikë klasike shqiptare dhe të huaj, për të cilën do të përkujdeset bendi “STRING STRING”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here