Vdes Lucy O'DonnelLucy O’Donnell  ishte vetem  46 vjec. Nderroi jete pasi vuante nga nje semundje.

Lucy nuk ishte ndonje  personazh i famshem per publikun me ndonje performance ne kinema apo muzike, por kujtohet si frymezimi i Beatles per kengen e vitit 1967, “Lucy in the sky with diamonds”.

Kenga titulloheji  “Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band”, u gjet nga Julian, djali i John Lennon.

Ne 1966 Julian kishte sjelle ne shtepi nje vizatim, frymezuar nga O’Donnell, shoqja e tij e kopshtit duke shpjeguar “Eshte Lucy ne qiell me diamantet”.

Ajo ne ate kohe ishte tre vjec, ndersa Julian vetem 4.

Shume asokohe menduan se titulli LSD, i referohej droges, po ne fakt Lucy tregoi se pati qene ajo frymezimi i kenges.

“Julian kishte bere nje vizatim dhe ate dite i ati erdhi per ta marre”, tregoi dy vite me pare Lucy ne nje interviste per BBC.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here