Vdes këngëtari i famshëm Chris CornellLideri i grupeve “Soundgarden” dhe “Audioslave”, Chris Cornell ka vdekur në moshën 52 vjeçare, kanë bërë të ditur përfaqësuesit e këngëtarit, transmeton arbresh.info.

Në një deklaratë të lëshuar për Associated Press thuhet se Cornell ka vdekur të mërkurën mbrëma në Detroit.

Detaje të tjera nuk janë dhënë.

Cornell është një prej zërave më të fuqishëm në skenën ndërkombëtare dhe ka lënë pas shumë hite.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here