Vdes këngëtari dhe aktori i famshëm David BowieKa vdekur në moshën 69 vjeçare aktori dhe këngëtari i famshëm britanik, David Bowie. Lajmi sapo është konfirmuar në mediat angleze, lajm i cili është dhënë direkt nga familja e këngëtarit.

Vdekja e Bowiet vije vetëm një javë pasi e kishte publikuar albumin e tij jazz, “Black Star”.

Bowie njihet për rolet e tij në filma të njohur si “The Virgin Soldiers”, “The Last Temptation of Christ” dhe “Everybody Loves Sunshine”.

Poashtu Bowie është autor i shumë albumeve të famshme si “Heroes”, “Lodger”, “The machine”, “Black Tie white Noise”, “The Buddha of Suburbia” dhe shumë të tjera.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here