Vazhdon të pëlqehet kënga e Xhensila MyrtezajtJavën e kaluar, në klasifikimin e “The Top List” ajo theu rekord, duke u bërë një nga artistet e para që ngjitej me më shumë pozicione. Bëhet fjalë për Xhensila Myrtezaj, e cila vazhdon suksesin e saj, pasi këtë javë ka mundur të renditet në krye të “Top Listës”, me këngën e titulluar “High Love”.

“High Love” është projekti muzikor që e ka sjellë fuqishëm këngëtaren këtë sezon veror, një këngë me tekst të Mozzik dhe muzikë të Zapp & Kriss, që deri tani ka mundur të marrë mbi 3.2 milionë klikime në YouTube, transmeton TCH.

Kjo javë e 34 e “The Top List” ka ardhur me shumë ndryshime, pavarësisht se nuk ka pasur shumë hyrje të reja muzikore, shihet se një “luftë” ka nisur në klasifikim, ku nga java në javë ndryshimet në pozicione janë të mëdha. Për këta javë, kënga që është ngjitur me më shumë pozicione është ajo Ardit Cunit dhe Vesa Smolica, “Jena na”, e cila është ngjitur me 13 pozicione, duke u renditur në vendin e 7. Ndërsa kënga që ka rënë me më shumë pozicione është ajo e Renis Gjokës, “Po Tani?”, me gjashtë pozicione.

Ky është klasifikimi zyrtar për javën e 34 të “The Top List”, Top Awards:

1. Xhensila – High Love
2. Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
3. Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
4. Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina
5. Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
6. Alban Skenderaj – Engjell
7. Ardit Cuni ft. Vesa Smolica – Jena na
8. Capital T ft. Dhurata Dora – Bongo
9. Elvana Gjata – Njesoj
10. Alban Skenderaj- Duart Lart
11. Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
12. Mc Kresha & Lyrical Son ft. Keepman – Thirri Krejt Shoqet
13. Butrint Imeri – E Jona
14. Offchestra – Pa jelek
15. Renis GJoka – Po tani
16. Young Zerka – Love
17. Yll Limani – Pritem se po vi
18. G4shi –Rose Gold
19. Janex – Memories
20. Lyrical Son – I re pishmon

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here