Pas aventurave të tij me femra dhe vetura, personazhi i bërë hit kohëve të fundit, Vali Corleone nga Gjilani, ka vendosur ta fillojë një aventurë të re… që t’i hyjë politikës.

Ai pritet të kandidojë për kryetar të Komunës së Gjilanit në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Ai përmes rrjetit social facebook thotë se ende nuk ka vendosur se a do të kandidojë apo jo, mirëpo kjo ide ka ardhur pas shumë telefonatave dhe sms të qytetarëve të Gjilanit të cilët dëshirojë që ai të kandidojë për postin e të parit të këtij qyteti.

Vali ka thënë se nëse do të kandidojë, atëherë këtë do ta bëjë si kandidatë i pavarur, ndërsa ka premtuar se Gjilanin do ta bëjë si Milanon.

“MBAS SHUM BISEDIMESH QE KISHEM SOT NGA FAMIGLIA NGA SHOKET DHE PRAP NUK MUNDESHA ME MARR VENDIM QE A ME KONKURU PER KRYETAR TE GJILANIT ME FALNI TE GILANIT APO JO ME KONKURU SI KANDIDAT I PANVARUR PERSHKAQE QE SHUM NJERZ ME QOJN MSG NE FB NEPER CELULARE E NEPERMJET SHUM GJERAV QE I DUHEM KETI VENDI UN ME QENE KRYETAR.

UN E DI QE MU BE KRYETAR, GILANIN E BEJ SI MILANO POR SDI ENDE EDHE E DI QE ME KONKURU UNE JA SA PERQIND I MARR UN VOTA JA SA PERQIND I MARRIN ATA PARTIT TJERA PRINCVALENTINO CORLEONE 97% PASTAJ PDK 2% LDK 1% EDHE PER KRYETAR TE SHTETIT E NJEJTA PERQINDJE KISH ME QENE POR UNE K.

SHTETI JO SEPSE BANKEN BOTRORE E BANKROTOJ TU INVESTU PER KOSOVEN. ENDE NUK KAM MARR VENDIM SE QKA ME BE PER GILANIN A ME HY A JO VETEM BONA E HYNA TA KENI PARASYSH SE MILANO KO ME BEEE HH E DINI JU KETE MA MIR SE UNE AMICO DHE AMICA.

KUSH BEN LIKE APO KOMENT DELETE EDHE BLLOK MENJEHER JU LUTEM E URREJ KETE GJE ABSOLUT == NO LIKE NO COMENT PLEASE”, shkruan Vali Corelone në profilin e tij në facebook.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here