Nuk kishte si të ndodhte ndryshme.Dasma e Valbona Çobës, jo vetëm do të tërhiqte vëmendjen e paparacëve, por edhe atyre që kanë qenë prezent në këtë dasmë.

Modelja Valbona Çoba në dasmën e saj në mes të Tiranës me Amerikanin Tod, i ka treguar këtij të fundit se Shqipëria ka tradita, madje, pse jo, tradita shumë të mira.

Në mes të kësaj ceremonie, me valle tironse dhe të Shqipërisë së Mesme, modelja shqiptare që vetëm një javë më parë i dha fund beqarisë, është veshur me kostumin popullor shqiptar.

Hemmm, deri këtu nuk ka asgjë të keqe, ky kreativitet, po ndodh shpesh në dasmat shqiptare. Dhe ja ku jemi tek prerja e tortës së dasmës nga çifti. Të gjitha palët janë shumë të kënaqur. Por ka ndodhur ajo që nuk pritej.

Tod ka preferuar të marrë pjesë torte, dhe të lyejë pjesën e buzëve të Valbonës, duke i hequr asaj edhe make up. Nuk ka ngurruar modelja shqiptare që ka bërë thuajse të njëjtën gjë me burrin e saj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here