Sa i perket Shqiperise, nuk pretendoj te tilla raste ekstreme ose skandale te ketij niveli, megjithate kemi edhe vajzat tona te “keqija”.

E filloj me Tunen, nje vajze qe ka qene gjithmone ndryshe nga te tjerat.

Sjellja e saj snob ka bere median dhe artiste te flasin keq per te.

Ajo provokon ne cdo kenge, interviste apo fotosesion reviste. Nje martse qe zgjat vetem nente muaj, shume histori dashurie te perfolura me partnere te ndryshem, lajmi se eshte lesbike, nje gisht i ngritur policise qe i mbylli koncertin para kohe, kjo eshte ana e nje vazje te keqe e Tunes.

Ne sezonin qe kaloi, Tuna ishte pjese e spektaklit “E Diell” te “Dyshet Fantastike” dhe aty vura re qe cdo jave, fansat e saj (dhe jo vetem) prisnin se cfare do te kishte veshur Tuna. Kjo nuk eshte pak…

Nje tjeter kengetare, klipet e se ciles priten me padurim per te pare se si eshte veshur edhte dhe Dafina Zeqiri.

Ajo di gjithmone cfare te vesh dhe kur. Fiziku i saj perfekt e tregon akoma me seksi me cdo zgjedhje te saj.

Edhe pse skandalet e saj nuk krahasoen me ato te simotrave Hollivudiane, serish ndarja e bujshme me te fejuarin e saj, titujt e gazetave per shtepine e lene ne mes te nates me valixhe ne dore, sherret e bujshme me manaxherin, mund ta rendisin pa frike mes vazjave te keqija, por te veshura bukur ama.

Nje vazje tjeter qe permendet per “skandale”, edhe pse nuk eshte vertet personazh publik, eshte dhe motra e Besa Kokedhimes, Bora. Ajo mund te quhet nje Paris Hilton shqiptare. Ka cdo koleksion te fundit qe del dhe kudo qe eshte terheq vemendjen me veshjen (dhe trupin) e saj.

Bora ka nje stil shume femeror dhe njekohesisht shume seksi.

Nje tjeter kengetare qe te gjithe e konsiderojne ketu e shume vite me pare “ikon e modes ne Shqiperi” eshte Jonida Maliqi.

Ajo nuk ka krijuar skandale ose te kete provokuarqellimisht, por ama te gjithe jemi dakord qe me shume se sa per kenget dhe muziken e saj, Jonida mbahet mend dhe permendet per garderoben e saj te jashtezakonshme.

Kritiket e modes merren me te ne perpjekje per te gjetur ndonje te mete, por deri tani kjo nuk ka ndodhur kurre, sepse Jonida  eshte “fashion guru” i vetes se saj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here