Ulpiana Lama: Mos ua ktheni në dramë festën atyre të rinjve!Publicistja, Ulpiana Lama ka reaguar ndaj shkrimeve të shumta që janë bërë për dasmën e 17 vjeçarit nga Malisheva me një 16 vjeçare, shkruan Gazeta Blic.

Lama, ka shkruar se dashuria bëhet dramë falë gjykimeve dhe paragjykimeve.

Sipas saj, nuk keni/kemi asnjë superioritet qytetarie apo të drejtë për t’ua helmuar ditën e tyre më të ëmbël.

Krejt në fund ajo i ka uruar ata duke ju thënë: Qofshi te lumtur- ti djalosh 17 vjeçar e ti vajze 16 vjeçare- e të tillë jetofshi përgjithmonë (nëse mundeni! Por për këtë duhet shumë punë. Ky gjithashtu është një rrëfim tjetër. Por jo sonte…)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here