Turqia censuron Justin TimberlakeAutoriteti televiziv turk ka censuruar videon me te fundit te Justin Timberlake, “Love Sex Magic”.

Lajmin e ben te ditur gazeta e perditshme “Millyiet” qe thekson se mijera adoleshente ne Turqi nuk do kene mundesi ta shikojne as ne Yotube kete video ne te cilen Timberlake ka bashkepunuar me kengetaren Ciara.

Sipas autoritetit, videoja permban doza te ndaluara kercimi qe mund te rezultojne te demshme per femijet dhe te rinjte.

Ne nje prej skenave me kengetaren Ciara, Timberlake e provokon ate me disa veprime intime.

Nderkohe, disa televizione te vogla ne Turqi e kane kundershtuar kete vendim, duke e cilesuar si “anakronik”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here