Tuna Sejdiu, duket se nuk po kalon kohë të mira në Prishtinë, qytet në të cilin u vendos përfundimisht pas martesës tejet të përfolur në media me djaloshin simpatik, Rilind Rekën…

Burime të afërta pranë këngëtares së famshme tregojnë se ajo është duke kaluar një periudhë depresive, si pasojë mungesës së familjarëve dhe rrethit të ngushtë shoqëror, të cilët fatkeqësisht nuk i ka në Kosovë…

Tunën e ka marrë shumë malli për Maqedoninë, vendin ku lindi dhe u rrit, për miqtë dhe të afërmit që ka atje, por edhe Prishtinën ajo e do fort”, tregojnë ata, – “thjesht e ka të pamundur gjithë këtë tension…” Një tjetër mikeshë e këngëtares na thotë se: “Normalisht që Tuna mund t’i vizitojë sa herë të dojë familjarët e saj në Maqedoni, por zhvendosja e aktivitetit artistik në Kosovë, ia bën ndonjëherë të pamundur këtë…”

Përpos kësaj që thonë miqtë e saj prishtinali ne dimë që Tunën publiku kosovar e do fort, dhe i mirëpret gjithmonë me kënaqësi këngët e saj. Ndërkaq duke mbetur tek jeta private, pak javë më parë ju bëmë të ditur se Tuna dhe Rilindi janë zhvendosur në një apartament të ri në Prishtinë, të cilin e kanë arreduar sipas shijeve të tyre personale…

Në përfundim sa i takon jetës muzikore, Tunën e kemi parë të shfaqet në ekranet shqiptare me klipin e saj më të ri, nën titullin “Pse jo”, i cili po ka një sukses shumë të madh dhe po pritet mjaft mirë në rradhët e publikut të gjerë, sikundër po pritet dhe vetë ajo në çdo koncert ku është e ftuar…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here