Altuna Sejdiu feston sot ditëlindjen e saj të 26-të.

Këngëtarja është lindur më 14 korrik të vitit 1985 në Shkup të Maqedonisë.

Altuna, e cila njihet si Tuna, kryesisht bën muzikë të zhanrit R&B. Ajo pati filluar karrierën e saj muzikore që nga mosha 15 vjeçare dhe kënga e saj e fundit e publikuar ishte “Dyshemeja”.

Këtë vit Tuna u nda nga ish-bashkëshorti Rilind Reka, pas një viti së bashku dhe disa muaj mosmarrëveshjesh.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here