Ai gjithnje do te njihet si i riu italo-amerikan i quajtur Joey Tribbiani, nje prej personazheve me simpatike ne sitcom-in e njohur “Friends”.

Megjithese kane kaluar vite qe nga shfaqja e tij e pare, Matt le Blanc mbeti i ri ne natyre dhe shume i fresket ne rol.

Vitet bejne te veten, e sot Matt le Blanc ka thinja ne koke…por ne veshje ka mbetur po ai Joey i “Friends-ave”.

Le Blanc ishte vetem 27 vjec kur nisi te luante te “Friends” dhe qendroi i suksesshem ne kete rol deri ne moshen 37-vjecare.

Shtatorin e kaluar u njoftua se “Friends-at” se shpejti mund te rimblidhen, pasi te gjithe kane pranuar qe te bejne nje film, duke ndjekur shembullin e prodhuesve te “Sex and the City”.

Matt e Jennifer do te bashkohen me koleget Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry e David Schwimmer, si edhe me krijuesit David Crane e Marta Kauffman per te bere filmin qe pritet te dale ne kinema ne veren e vitit 2011./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here