Tre cmime për Beyonce në MTV EMATre cmime per Beyonce ne MTV Europe Music Awards 2009, ne Berlin per pervjetorin e renies se murit famekeq.

Beyonce mori cmimin e videos me te mire per “Single Ladies – Put A Ring On It”, cmimin per kengen me te mire “Halo” dhe cmimin per artiste femer me te mire.

Zhgenjehet Lady Gaga, e cila me 5 nominime, mori cmimin si Zbulimin me i Mire i Vitit.

U2 performuan ne portat e Brandeburgut me 10 mije fansa, duke fituar cmimin e ekzibicionit me te mire live.

Zhgenjehet edhe Shakira, e cila ishte kandidate ne dy kategori per “She Wolf”. /tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here