Reperi amerikan, The Game, i cili i takon krahut më të madh të hip hopit në botë, West Side, ka lansuar videoklipin më të ri, atë të këngës “The City”, në bashkëpunim me Kendrick Lamar.

Klipi është punuar nga Matt Alonzo, teksa kënga “The City” konsiderohet si një prej këngëve më të mira të albumit “RED”.

Kënga flet për qytetin e Los Angeles, qerdhen e gangsterëve amerikanë të krahut Ëest Side, jetën e tyre dhe peripecitë tjera. Më shumë flet dhe klipi fantastik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here