Si te zgjedhim te brendeshmet? Ja disa keshilla per tju ndihmuar te zgjidhni mes 5 stileve te ndryshme te lingerie.

Intimo klasik

Ne sirtar nuk mund te mungoje intimo i pambukte, i rehatshem, i bute dhe me linja delikate, eshte gjithemone aktual. Per me teper ky material ul rrezikun e irritimeve nga alergjia. Zgjidhni slip te buta me dizenjo perpara, motive apo stampa, per naten vishni nje baby-doll pambuku.

Per ke?

Nese keni nje gjoks te bollshem, zgjidhni recipeta me tela, ndersa nese e keni te vogel mund te perdorni recipeta te mbushura, persa i perket ngjyrave, tonalitet pastel jane ideale per ato qe jane ende te nxira nga plazhi.

Intimo ne tendence

Si te jemi trendy edhe ne veshjen e lingerie? Perdorni ngjyrat e ngrohta, per kete sezoni, ngjyra e cokollates eshte shume ne mode, por edhe tonalitet e te kaftes, e kuqja dhe natyrisht e bardha. Kete vit ne mode eshte edhe materiali i mendfshte dhe tyli.

Per ke?

Intimo ngjyre cokollate jep nje ndjenje fine, preferohet me se tepermi per biondet te cilat kane ngjyren e lekures te celur. Te kuqe dhe te zeza  jane provokuese ndersa ngjyra e bardhe do tju bej te dukeni romantike.

Intimo sportiv

Perdoren zakonisht ato ne poliester. Zgjidhni recipeta te cilat mos te mbajne djersen dhe te mbaj mire gjoksin.

Nese praktikoni sport, ky lloj intimo do tju ndihmoje te mbani gjoksin, i madh apo i vogel qofte.

Intimo seksi

Perfitoni nga ndonje okazion te vecant dhe zgjidhni tylin, geta, zhartjere, bust etj per te qene me te vertet nje femme fatale, vishni lingerie-n me tone te se kuqes dhe te zeza. Joshje e siguruar.

Intimo romantik

Kompletet e pambukta, te mendafsha, te tylta, me ngjyra, me gura, lule fruta ka per te gjitha shijet. Per nje nate romantike, vishni nje baby-doll prej sateni.

Per ke?

Nese jeni enderimtare, vishni intomi me nuanca pastel, bojqielli, roze shfrytezoni ne maksimum feminilitetin tuaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here