Taylor Swift  brenda një dite fiton një milion dollarëKëngëtarja Taylor Swift është këngëtarja më e paguar në botë për vitin 2015. Ajo vetëm brenda një dite merr mbi 1 milion dollarë.

Këngëtarja e hitit “Bad Blood” nga janari deri më tash ka fituar 317,8 milionë dollarë falë albumit “1989”, kontratave të shumta me shumë firma si dhe nëpër turnetë botërore, transmeton Koha.net.

Me këtë pagesë Swift është bërë këngëtarja më e paguar në botë.
Sive Swit ishte në vendin e 64 në Listën Forbes të femrave më të pasura dhe më me ndikim

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here