Këngëtari i njohur nga Shkodra, Luis Ejlli ka nxjerrë këto ditë në treg këngën e re nën titullin “Iluzion”, një këngë e realizuar nga produksioni kosovar \”Pulla\”, i cili ka realizuar dhe videoklipin.

Këngëtari, edhe pse i ri në moshë ka tregues ambiciozë në karrierën artistike.

Pas fitores së edicionit muzikor “Ethet e së premtes mbrëma”, Ejlli ka fituar çmimin e dytë dhe të parin në festivalin e fundvitit, ndërkohë që vetëm vjet u shpall fitues i festivalit “Kënga Magjike” me këngën: “Sa e shite zemrën”.

Ejlli është i arrirë në karrierë, po aq sa në jetën sentimentale, mjafton të kujtojmë këtu relatën e gjatë që ka krijuar ai me vajzën e kryeparlamentares, Topalli. (m.a/Bluetooth

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here