Stresi largohet nga muzikaPak ditë më parë realizuam një intervistë me të ku na tha se do të rikthehej shumë shpejt në muzikë me dy hite shumë të fuqishme. Por sot na ka rrëfyer përsëri të parëve se do të heq dorë nga muzika për një periudhë kohe (gati 2 vjeçare), për tu rikthyer më i fortë se kurrë. Bëhet fjalë për reperin simpatik Stresi, i cili thotë se largimi i tij do të jetë i përkohshëm nga Shqipëria, por edhe muzika.

Vendodhja e re?! Një vend i bukur me det ku të ndihet i relaksuar… Tani për tani asgjë më shumë…

Ja çfarë shkruani reperi Stresi:
“Dhe vjen një nga ato momete kur merr atë vendim të menduar prej kohësh, dëshië është bërë diçka tjetër krejt ndryshe muzikës, larg botës mediatike e rrjeteve sociale! Kemi kaluar së bashku 8 vite të mrekullueshme, ishte një pasion, ëndërr e imja që doja të realizoja dhe përjetova intensivisht falë jush.

Nuk kam asnjë lloj pendimi, përkundrazi gjëra të reja e aventura të tjera na presin!
Për asnjë moment s’do resht se falenderuari ju që më mbështetet më ndoqët e ndatë emocione ,dashuri, më qëndruat pranë e me motivuat në ditët më të mira e ato më pak të mira, më qëndruat besnik ajo që për mua është primarja në jetë!

Dua të falenderoj me zemër Lokun Flori Mumajesin, faleminderit që ishe pjesë e kësaj ëndrre të bukur e s ‘reshte besuari në mua e mi lë gjithnjë dyert hapur! Faleminderit të gjithë stafit Threedots atyre kolegëve që bashkëpunuam bashkë atyre që ndamë fitore, atyre që hëngra e piva e ndamë edhe centet e fundit së bashku ! Falenderoj familjen time që më suportoj në çdo vendim timin! Ëndrra vazhdon Love & Peace krejtëve ! Bad boy for life Stresi-Stresinjo.”, shkruan reperi.

Le të shpresojmë që ai të kthehet së shpejti për fansat dhe publikut të tij…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here