Streep merr çmim në Festivalin e RomesAktorija Meryl Streep ka marre nje çmim per karrieren e saj kinematografike ne Festivalin e Romes.

Meryl Streep ne Campidoglio eshte paraqitur me nje veshje i gjithi ne te zeza.

Aktorija eshte nje shembull, jo vetem per rolet e saj, por edhe per jeten e saj personale”, eshte shprehur nje prej drejtuesve te evenimentit.

Streep me trofeun ne dore falendroi te pranishmit dhe vleresoi kulturen, artin dhe traditen e kryeqytetit italian.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here