Steven Patrick MorrisseySteven Patrick Morrissey, ish lider i grupit The Smiths, eshte rrezuar pa ndjenja ne nje koncert qe ne Swindon te Anglise.

Kengetari  eshte rrezuar ne skene duke humbur ndjenjat. Forcat e ndihmes se shpejte e kane transportuar menjehere ne spital ku mjeket kane vene re veshtiresi ne frymemarrje. Gjendja e kengetarit eshte e qendrueshme por nuk ka dale ende jashte rrezikut.

Steven Patrick Morrissey u be nje ikone e famshme e muzikes pop-rock ne vitet ’80 ku bashke me Johnny Marr krijuan The Smiths.

Ne vitin 1987 banda u shkri dhe Morrisey vazhdoi me sukses karrieren si solist. Ne fillim te ketij viti, ai publikoi albumin e ri te titulluar, “Years of refusal”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here