Silvio Berlusconi i jep fund bashkëjetesës, i blen të fejuarës vilë 10 km largMë 29 shtator ish- kryeministri Italian, Silvio Berlusconi, ka festuar ditëlindjen. Ai mbushi 79 vjeç.Me rastin e ditëlindjes kavalieri ka bërë dy dhurata të mëdha, njërën për vete dhe tjetrën për të fejuarën Francesca Pascale.

Berlusconi i ka dhuruar vetes lirinë për 79-vjetor, duke i dhënë kështu fund bashkëjetesës me të fejuarën 49 vite më të re.Për këtë arsye, ai i ka blerë bukuroshes 30-vjeçare një vilë luksoze në zonën e pasur “Brianza”, 10 km larg rezidencës së tij historike “Vila Arcore”.

Siç raporton “Corriere Della Sera”, kavalieri po i mbikqyr vetë punimet në vilën e re të së fejuarës.

Ky nuk ishte një vendim krejt i rastësishëm. Flitet se brenda partisë nuk e duan fare Francesca-n pranë ish-kryeministrit.

Sipas komenteve në Itali, ky është një vendim thellësisht politik.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here