Lajmi se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka qëndruar për 24 orë në Tiranë vetëm dy ditë më parë pushtoi të gjitha faqet e medieve shqiptare.

Në fakt ajo kishte ardhur në Shqipëri për Shqipëri për të marrë pjesë në një dasmë të të afërmve të saj, por në të vërtetë tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, shkruan Syri.net.

Më këtë rast të shumtë ishin personazhet e njohur shqiptarë që patën mundësinë ta takonin dhe të shkrepin një fotografi me të, mes tyre Alketa Vejsiu, Eranda Libohova, Manjola Nallbani.

Por këtij grupi i është bashkuar edhe këngëtari i talentuar shkodran, Sidrit Bejleri, i cili gjithashtu ka zbuluar edhe disa detaje nga takimi me divën e muzikës botërore të momentit. Gjatë përshkrimit të këtij takimi Sidriti nuk ka nguruar madje ta trajtojë me një humor tipik shkodran. Ai ka treguar se Rita kupton gjuhën shqipe më shumë nga sa mendonim.

‘E pyeta sa është ora? Ma ktheu: “Sa asht sahati” Shumë e thjeshtë dhe shumë njerëzore @ritaora Faleminderit për vleresimin!’, – shkruan këngëtari i njohur Sidrit Bejleri në përshkrimin e fotografisë me Rita Orën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here