Shqipri Kelmendi8Këngëtari i njohur Shqipri Kelmendi, për gjithë simpatizuesit e tij, nesër do të lansoj albumin e ri.

Ky album do t’i ketë 10 këngë të kënduara ‘live’ dhe një prej tyre është e re me tekst dhe muzikë të Kreshnik Avdiu.

Albumi është orkestruar në studion e Egzon Baraliut ‘AntraX’ dhe nga orkestra në saksafon dhe klarinet është muzicienti i njohur Tafa kurse për shitje do të kujdeset produksioni ‘Arboni’.

Në vazhden e bashkëpuntorëve të Shqipëriut për këtë album hyn edhe menaxheri Avni Selimi i cili është marrë me pjesën organizative.

Ky është albumi i dytë i këngëtarit dhe pritet të ketë një sukses të madh.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here