shaqiricervadikuKëngëtari i njohur i muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku, ka publikuar këngën e tij të fundit, këngën e re të titulluar “Shqip shqip – Kuq e Zi”.

Kënga është krijim i këngëtarit dedikuar kombit shqiptar dhe gjithçka që reprezenton kombin tonë.Video është punuar nga Mproduction, kurse teksti është realizuar nga Faruk Tasholli në muzikë të Kolë Susajt.

Shaqir Cërvadiku ka kohë që ka qëndruar jashtë skenës muzikore, e ka disa këngë mjaft të dëgjuara nga adhuruesit e muzikës popullore. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here