Bordi drejtues i spektaklit tradicional “Zhurma Show Awards” ka shpallur zyrtarisht nominimet në të gjitha kategoritë për edicionin e shtatë të këtij evenimenti artistik.

Në njoftim thuhet se përzgjedhja e videoklipeve muzikore, këngëve dhe albumeve të nominuara është bërë në bazë të lansimit të këtyre projekteve deri me datën 1 shtator 2011.

Lista e plotë e nominimeve:

Best NEW ARTIST
Besarta Krasniqi- ‘Besom’
Gramos Aliu- ‘Pa frymë më ke lënë’
Irva Stefa- ‘Tregom’
Seven- ‘Mos shko’
Xhann Rexhepi- ‘Fiesta me shkumë’

Best ROCK
Besart Halimi & Haliband- ‘N’tren për Perzeren’
Genc Salihu- ‘Rrugëve’
Mentor Haziri- ‘Engjëll’
Naser Berisha- ‘Deti i lodhur’
Teuta Kurti- ‘Perëndo pa lindur’

Best POP
Leonora Jakupi- ‘Iluzion’
Lori- ‘Pse’
NRG Band- ‘Rina Rina’
Shkenda Dubova- ‘Ti s’më kuptove’
Zanfina Ismaili- ‘Ti pa mu nuk mundesh’

Best DANCE
Elvana Gjata- ‘Afër dhe larg’
Genta & Dj Dalool- ‘Guximi’
Linda Halimi- ‘Kohën do ta ndal’
Revolt Klan- ‘Ëanna be number one’
Ryva Kajtazi- ‘Të kam pranë’

Best RnB
Adelina Berisha- ‘On air’
Adelina Tahiri- ‘Bad boy (bad girl)’
Blero feat. Astrit Stafaj- ‘Summer love’
Dafina Zeqiri- ‘Dangerously in love’
Tuna -‘E para dhe e fundit’

Best HIP HOP
2po2- ‘Thuj mirëdita djalit t’keq’
Dj Blunt & Real- 1 ‘Seh-dat’
KAOS- ‘Le t’kallen’
MC Kresha Lyrical Son ft. Singullar- ‘Kon pe shan me nanë’
Skillz- ‘Dokna mirë’

Best POP-FOLK
Edona Llalloshi- ‘Fati dhe vuajtja’
Ermal Fejzullahu- ‘Nafaka jeme’
Gili- ‘Zemër’
Rovena Stefa- ‘Mallkuar’
Teuta Selimi- ‘Miqtë e mi’

POPULLORE
Fahrush Azemi- ‘Çunat e mëhallës’
Sabri Fejzullahu- ‘Aeroporti’
Sinan Vllasaliu- ‘Pëllumb i bardhë’
Shkurte Fejza- ‘Sheqerja’
Shyhrete Behluli- ‘Ma t’mirë me u ba’

Best INSTRUMENTAL
Agron Peni- ’23’
Baboo Darabuka & Dj Benity feat. Astrit Stafa- ‘Summer jam’
Maad Linkz- ‘Dance battle’

Best STYLING
Gresa Behluli- ‘Faqe e re’
Kaltrina Selimi- ‘Hot’
Mirsa- ‘Këtë natë’
NRG Band- ‘Rina Rina’
Ryva Kajtazi ‘Të kam pranë’

Best FEMALE
Dafina Zeqiri- ‘Dangerously in love’
Nora Istrefi- ‘Nora nuk o njisoj’
Rovena Stefa- ‘Mallkuar’
Tuna- ‘E para dhe e fundit’
Zaimina Vasjari- ‘Po ta dija’

Best MALE
Big Basta- ‘Bounce with the star’
Capital T- ‘Make a wish’
Ermal Fejzullahu- ‘Nafaka jeme’
Korab Shaqiri- ‘S’ka me dy lugë’
Valton Krasniqi- ‘One day’

Best DUO – GROUP
Adelina Emini ft. Gentz- ‘Tipsy’
Aurela Gace AG ft. MC Kresha- ‘Ca$h’
Ermal & Nora- ‘Une e di’
Lori feat. Blero- ‘Kthehu sonte’
Machiato Band ft Labinot Rexha – Noti- ‘Maska’

Best SONG
Dj Blunt & Real 1- ‘Seh-dat’
Elvana Gjata- ‘Afër dhe larg’
Genta & Dj Dalool- ‘Guximi’
NRG Band- ‘Rina Rina’
Zanfina Ismaili- ‘Ti pa mu nuk mundesh’

Best ALBUM
Dj Blunt & Real 1- ‘ClassicG’
Fahrush Azemi- ‘Eja, eja…’
Genta- ‘Guximi’
Gjyste Vulaj- ‘A bëhesh merak’
NRG band- ‘Nr.IV’

Best VIDEO
2po2- ‘Thuj mirëdita djalit t’keq’
Aurela Gace AG ft. MC Kresha- ‘Ca$h’
Blero feat. Astrit Stafaj- ‘Summer love’
Leonora Jakupi- ‘Iluzion’
Tuna- ‘E para dhe e fundit’

Gala mbrëmja e ndarjes së çmimeve të spektaklit video-muzikor “Zhurma Show Awards 2011”, mbahet të dielën (23 tetor) në Teatrin Kombëtar në Prishtinë. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here