Është shpallur lista e plotë e nominimeve për konkurrentët në Video Festin Muzikor 2012.

Ketë vit Video Festi Muzikor do të organizohet nga Instituti për Kulturë dhe Sport – INKUS, në bashkëpunim me RTV21 dhe do të mbahet më pesë qershor në sallën 1 Tetori.

Në vazhdim janë të prezantuara nominimet në bazë të kate3gorive, të bërë nga bordi organizativ i Video Festit Muzikor.

1. Video Spoti më i mirë

Alban Skenderaj – Mirë se vjen në shpirtin tim
Kaos – Lej t’kallen
Dafina Zeqiri – My swag
Genc Salihu – Lufta asht bahçe

2. Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Meshkujve

Besart Halimi – Kaçurrelja
DrenA bazi – Pa frymë
Genc Salihu – Lufta asht bahçe
Lyrical Son – Pse t’fola
Mentor Haziri – Engjëll

3. Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Femrave

Elvana Gjata – Afër dhe larg
Argjentina Ramosaj – Si shiu
Nora Istrefi – Ski me ik
Tuna – Dyshemeja
Dafina Zeqiri – My swag

4. Video Spoti më i mirë në konkurrencën e Grupeve

Aragona Band – Vajza anonime
NRG Band – Rina Rina
Gillespie – Anisa
Kaos – Lej t’kallen

5. Video Spoti më i mirë Best New Artist

Bakashanta – Drink
Qendresa Millaku – First Class
Gjira – Ckapo don me t’knu zemër
Lea – Te pres

6. Video Spoti më i mirë i zhanrit Pop Folk

Flori ft. AlbatritMuqiqi – Tequila vava
Gili – Haku i nenës
Leonora Jakupi – Iluzion
Lori – E ndjej mungesën tënde

7. Video Spoti më i mirë i zhanrit Pop

Argjentina Ramosaj – Si shiu
Tuna – Dyshemeja
Hana Cakuli ft. KushtrimHoxha – Kopshti
Alban Skenderaj – Mirë se vjen në shpirtin tim

8. Video Spoti më i mirë i zhanrit Rap Hip-Hop

Big Basta – Bounce with the star
BimBimma ft. Lyrical son – S’ka kufij
DJ Blunt ft. Real 1 TDS – Bang Bang
Kaos – Lej t’kallen
McKresha ft. Lyrical Son – Hip Hop-in e du

9. Video Spoti më i mirë i zhanrit Rock

Andos ft. EugentBushpepa – Adrenalina
Genc Salihu – Lufta asht bahçe
Gillespie –Anisa
The Freelancers – Pse

10. Video Spoti më i mirë në konkurrencën RnB

Seven Saraqi ft. Vig Poppa – She got me
Dafina Zeqiri – Supernova
Lyrical Son – Pse t’fola
Vesa Luma ft. Big Basta – Boom
Dafina Rexhepi ft. Kaos – Party and bullshit

11. Video Spoti me i mirë në duet

DrenAbazi&AnjezaShahini – Ti dhe unë
Andosi ft. Eugent Bushpepa – Adrenalina
Hana Cakuli ft. Kushtrim Hoxha – Kopshti
NRG Band ft. Capital T – Veç asaj

12. Video Spoti me i mirë bashkëpunim/ft

Rina Abdyli ft. Flaka Krelani, McKresha – Si Bass
Adelina Emini ft. Genc Prelvukaj – Tipsy
Nora Istrefi ft. McKresha – As ni zo
Vesa Luma ft. Big Basta – Boom

13. Video Spoti më i mirë në kategorinë Dance

Blero ft. Astrit Stafa – Summer Love
Elvana Gjata – Afër dhe larg
Genta Ismajli ft. Dalool – Guximi
Shpat Kasapi ft. Ton Voka – Shumë hot

14. Video Spoti me regjinë më të mirë

Alban Skenderaj- Mirë se vjen në shpirtin tim
Genc Salihu – Lufta asht bahçe
Dafina Zeqiri – My swag
Adelina Emini ft. GencPrelvukaj – Tipsy

15. Video Spoti me Styling më të mirë

Dafina Zeqiri – My swag
Elvana Gjata – Afër dhe larg
Aferdita Dreshaj –Qyteti heshtë
NRG Band – Rina Rina

16. Video Spoti me Performancën më të mirë

Dafina Zeqiri – My swag
Hana Cakuli ft. Kushtrim Hoxha – Kopshti
NRG Band ft. Capital T – Veç asaj
Nora Istrefi ft. McKresha – As ni zo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here