Reperi i njohur amerikan Kanye West ka mendime vetëvrasëse kohët e fundit. Krejt këto mendime i vijnë nga frika se mos bashkëshortja e tij Kim Kardashian, do ta linte atë pas deklaratës skandaloze që reperi bëri muaj më parë duke thënë se njerëzit e zinj janë të skllavëruar.

Kanye donte të kuptonte se çfarë mendonte kishte secili prej familjarëve si dhe nëse ata dinin ndonjë gjë për një divorc të mundshëm nga Kim.

Në këtë drejtim, reperi pranoi se mendimi për vetëvrasjen nuk e kishte lënë atë për asnjë moment të qetë. Në një deklaratë drejtuar New York Times, ai pranoi se ishte i etur për deklaratën e tij të paqëndrueshme.

“Kur dëgjon për 400 vjet skllavëri… çfarë 400 vjet? Kjo tingëllon më shumë si zgjedhje. Ne jemi të burgosur mendërisht” kishte thënë ai në një intervistë për portalin TMZ, deklaratë e zemëroi publikun amerikan, por edhe gruan e tij.

“Shtatë ditë pas asaj që thashë, të gjithë e dinin për skllavërinë, i kam thirrur disa anëtarë të familjes së saj dhe i kam pyetur nëse ajo do të kishte për qëllim të më linte”, rrëfeu reperi West.

Me fjalë të tjera, ai kishte një avari nervore në vitin 2016.

“Unë jam duke menduar për vetëvrasje gjatë gjithë kohës, që është gjithmonë një mundësi për mua”, shtoi muzikanti, duke shtuar se duke menduar për këtë ishte duke e shpëtuar lidhjen e tij.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here