Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku prej dekadash kanë vulosur emrin e tyre në industrinë e muzikës shqiptare, edhe pse prej më shumë se një dekade nuk janë aktiv si këngëtarë

Edhe pse janë tërhequr nga çdo paraqitje televizive dhe jeta e showbizit, ata kanë qenë aktiv duke punuar në “prapaskenë” për artistët e tjerë.

Armendi theu akullin në një program festiv të vitit të ri, në fillim të janarit të këtij viti, duke dhënë intervistë për një televizion, ku u shfaq në publik pas shumë vitesh me shumë ndryshime.

Në anën tjetër shumë fansa e adhurues të muzikës së tyre, janë kurioz të shohin Aida Barakun sot, se si ka ndryshuar me kalimin e viteve, pasi më shumë se një dekadë ajo nuk është parë në asnjë fotografi.

Sipas disa fotografive tw siguruara nga Artistët Shqiptarë, Aida dhe Armendi shihen bashkë duke shëtitur rrugëve të Prishtinës.

Aida sot është 48 vjeçe dhe pamja e saj ka ndryshuar, që nga koha e “Titanikut” e hiteve tjera ku e pamë për herë të fundit.

Ajo dhe Armendi vazhdojnë të gëzojnë respekt të madh nga kolegët dhe populli, edhe pse jo prezent, mungesa e tyre është e qartë.

Ndryshe Armendi ka premtuar se këtë vit do të sjellë disa këngë pas një pauze të gjatë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here