Reali i Madridit arriti një triumf të rëndësishëm të mërkurën në mbrëmje, duke mundur 1-0 pas kohës shtesë rivalët e përjetshëm të Barcelonës dhe duke fituar pas 18 vitesh Kupën e Mbretit.

Pas tre vjetësh, madrilenët më në fund kanë arritur të marrin revanshin ndaj rivalëve katalanas.

Të gjithë lojtarët e Barcelonës në përfundim të ndeshjen ishin të dëshpëruar dhe të mërzitur midis tyre edhe sulmuesi katalas Gerard Pique i cili gjeti ngushëllim në krahët e të dahsurës sëtij këngëtarës kolumbianë Shakira.

Pas përfundiit të ndeshjes ajo ishte duke e pritur për ta lehtësuar më pak dhembjen e tij duke i thënë: Mos u mërzit ti më ke mua!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here