Shakira dhe promovuesi i koncerteve Live Nation raportohet se janë afër për të arritur marrëveshje të re me Sonyn e cila kap vlerën e 60 milionë dollarëve.

Krijuesja e hitit “Hips Don’t Lie” do të vazhdojë të jetë një prej yjeve që fitojnë më së shumti në industrinë e muzikës nëse ajo dhe kompania Live Nation përmbyllin marrëveshjen me Sonyn, e cila do t’i shohë dy kompanitë të punojnë së bashku në projektet e ardhshme të këngëtares, përfshirë edhe tre albume të reja.

Shakira është një prej superyjeve të paktë, përshirë Madonnan dhe Jay-Z, që kanë lënë anash kompanitë e tyre për të nënshkruar kontrata të bujshme me Live Nation, që do të fitojë një pjesë të të ardhurave nga produktet e tyre, sponsorizimet dhe koncertet.

Bukuroshja kolumbiane më herët (në vitin 2008) ishte larguar nga Sony për të nënshkruar marrëveshje dhjetëvjeçare me Live Nation, që vlerësohet të jetë diku nga 70 deri në 100 milionë funte.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here