Sekrete bukurie: cte bejme kur jemi 30 vjecKur jemi 30 vjec jeta jone tashme eshte ne rugen e drejte, por 30 vjec eshte mosha kur fillojme te mendojme sesi duhet te jemi te reja dhe te fresketa, si te kemi lekure te paster dhe te bukur edhe per shume vite te tjera.


Cfare duhet te bejme per te qene te bukur dhe femerore ne moshen 30 vjecare? Si te trukohemi ne menyre qe mos te dukemi si adoleshente apo si femra shume te maturuara?

Fillimisht makiazhi duhe te jete efikas, asgje te tepert dhe te ekzagjeruar, synoni ne ngjyrat natyrale dhe zgjidhni fondotinte sipas lekures, nese eshte e nevojshme zgjidhni dhe nje korrektor per te mbuluar qeskat e syve dhe kompletoni cdo gje me nje shtrese puder. Ne molleza aplikoni pak fard roze.

Gjate dites i preferuar eshte shkelqyesi i buzeve natyral, ne mbremje mund te vini nje buzekuq te erret tipik femme fatale. Synoni tek shikimi duke zgjedhur nje laps te zi per ta aplikuar siper dhe poshte syve, evitoni ngjyrat e ndezura, duke perjashtuar mbremjet e vecanta.

Pjesa e fytyres per te mbajtur nen kontroll eshte zona e syve, aplikoni ne mengjes dhe ne mbremje krem specifik, mbase dhe nje antirrudhe, dhe me pas vazhdoni me kremin e perditshem. Ne mbremje aplikoni nje krem antirrudhe ne zonen e qafes.

Floket, do te ishte mire te keni nje model voluminoz dhe me refleks. /ikubINFO

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here