Scorsese garanton cmimin e karrieres Gazetaret e “Hollywood Foreign Press Association” kane publikuar emrat e filmave kandidate per ceremonine e Golden Globe qe do te drejtohet nga treshja John Krasinski, Diane Kruger dhe Justin Timberlake.

Fituesit e ketij evenimenti qe cilesohet edhe si porta hyrese per cmimet Oscar, do te shpallen ne 17 shkurt. Trofeu i vendosur qe tani eshte ai i karrieres qe do t’i dorezohet regjisotit Martin Scorsese nga Robert De Niro dhe Leonardo Di Caprio.

5 filmat e kategorise “dramatike” jane “Avatar”, “Inglourious Basterds”, “Precious”, “The hurt locker” dhe “Between the clouds”.

Ne kategorine comedy/musical” harojne, “500 dite bashke”, “Eshte i komplikuar”, “Julie & Julia”, “Nine” e “Nje nate luanesh”.

Sukses i garantuar per Sandra Bullock qe eshte nominuar ne kategorine e filmave dramatike me “The blind side” dhe nje komedi’./tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here