Festivali i Sanremos ne Itali ka triumfuar ne naten e pare te transmetimit, duke rezultuar programi me i ndjekur i mbremjes se djeshme ne vendin fqinj.

Keshtu, evenimenti prestigjoz italian eshte ndjekur nga 10 milione e 717 mije telespektatore, duke bere per vete 45.29 perqind te shikuesve.

Sipas mediave italiane, momentet me kulminante te festivalit ishin hapja e tij nga moderatoret e njohur Paolo Bonolis dhe Luca Laurenti, si dhe fundi ku u njoftua dalja jashte gare e kengetareve Toto Cutugno, Nino D’Angelo, Emanuele Filiberto dhe Pupo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here