Festivali i Sanremos 2011 do të drejtohet nga Gianni Morandi.

Vendimi është marrë nga këshilli administrativ i RAI-t i cili ka vendosur që krah tij të jenë Elisabetta Canalis, Belen Rodriguez dhe nga emisioni “Iene”, Luca e Paolo.

Fillimisht për përzgjedhjen e drejtuesve pati diskutime që lindën për shkak të dyshimeve mbi prezencën e Rodriguez.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here