“All i need” eshte kenga me e re e Samantes Karavelles, e destinuar per t’u shnderruar ne hit veror, vetem pak dite pas lancimit.

Kengetarja ka ndezur veren e nxehte jo vetem me ritmet dance te kenges se saj, por edhe me linjat seksi qe ka vendosur t’i pershfaqe me shume se kurre ne klipin e ri.

Mjaft seksi dhe e sofistikuar, imazhi i saj eshte tanime ai i nje femre te rritur, shume larg Samantes se vogel qe mbajme mend te gjithe. “Une kam qene shume e vogel ne skene dhe publiku me ka pare ne rritje, ndaj komentet “Samanta seksi” nuk mungojne.

E verteta eshte qe vitet ikin shpejt dhe qe te jesh kengetare dhe artiste do te thote te kujdesesh shume per imazhin qe nderton, per trupin, veshjet, make-up etj., sepse duam-s’duam, na pelqen apo s’na pelqen, nje videoklip shikohet ne radhe te pare per imazhin, pastaj per kengen”, – tregon kengetarja per “Standard”, ndersa shton se per stilin e veshjes ne klip eshte kujdesur vete, natyrisht duke u konsultuar me stilisten Estela Koni, me te cilen ka bashkepunuar.

Nje nder komentet qe i eshte bere Samantes ne lidhje me kete video, eshte edhe ngjashmeria me Bleona Qerretin, fytyren e se ciles kush me pak e kush me shume e ka harruar… pasi jeton prej vitesh ne SHBA dhe pret prej kohesh te lancoje albumin e radhes. Por, a e bezdis Samanten ky krahasim?! “Jo, nuk me bezdis, aq me teper qe Bleona Qerreti eshte nje femer mjaft e bukur, eshte lakuar perhere per pamjen e saj seksi… Ne fakt, nuk eshte hera e pare qe me behet ky krahasim, pasi qe ne momentin e pare qe jam shfaqur me nje look ndryshe, madje do te thosha qe te kenga me klip “Femer fatale”, ma kane bere kete krahasim. Mendoj se kemi disa tipare fizike te ngjashme”. Sa i takon anes personale, asaj romantike, Samanta di te pergjigjet me mjaft diplomaci; pyetjes sone se a eshte e lidhur me nje mashkull, ajo i pergjigjet: “Une vazhdoj te jem ne nje lidhje shume te ngushte me artin ne pergjithesi dhe me muziken ne vecanti (Qesh)…”

Samanta, pershendetje! Sapo ke lancuar kengen “All I need”, ne bashkepunim me Erionin. Si u lidhe me kete kengetar te ri?
Kenga eshte realizuar nga Klejdi Bahiti, bashkepunetor i studios muzikore “Three Dots” production, ndersa me Erionin jam njohur ne nje rreth shoqeror, kur ai eshte kthyer me pushime. I kam treguar ne lidhje me produksionin e ri dhe e bera pjese te kenges sepse zeri i tij eshte shume interesant dhe i vecante.

Po shoh qe deri me tani (dje), kenga eshte klikuar mbi 11 mije here. Goxha mire, si per dy dite larg lancimit, a je e kenaqur?
Po, e pashe edhe une kete mengjes ne Youtube. Po ecen goxha mire, shpresoj te vazhdoj keshtu…

Mendon se “All I need” do shnderrohet ne nje hit te veres?
Cdo kengetar e uron kete per kengen e vet. Shpresoj te behet hit i veres, normal.

Look-u yt ka ndryshuar mjaft ne kete video, shfaqesh shume me e sofistikuar dhe seksi…
Mendoj se eshte produkt i pershtatjes qe kam bere me moshes qe kam, tendencave te modes dhe asaj cka me pelqen. Idete kane qene te miat, por jane realizuar shume mire ne bashkepunim me stilisten Estela Koni.

E di qe kjo pyetje mund te te mos tingelloje mire, por kur te shohim kaq seksi tanime, s’mund te mos na kujtohet Samanta e vogel, qe kendonte ne skene disa vite me pare? Transformim i madh, apo jo?
(Qesh) Normalisht kjo gje ndodh per faktin se une kam qene shume e vogel ne skene dhe publiku me ka pare ne rritje, ndaj komentet “Samanta seksi” nuk mungojne. E verteta eshte qe vitet ikin shpejt dhe qe te jesh kengetare dhe artiste do te thote te kujdesesh shume per imazhin qe nderton, per trupin, veshjet, make-up etj., sepse duam-s’duam, na pelqen apo s’na pelqen, nje videoklip shikohet ne radhe te pare per imazhin, pastaj per kengen.

Nje nga komentet qe me ka rene ne sy per kete kenge, eshte qe “Samanta ngjan shume ketu me Bleona Qerretin”…
Ne fakt, nuk eshte hera e pare qe me behet ky krahasim, pasi qe ne momentin e pare qe jam shfaqur me nje look ndryshe, madje do thosha qe te kenga me klip “Femer fatale”, ma kane bere kete krahasim. Mendoj se kemi disa tipare fizike te ngjashme.

Ty si te duket ky krahasim, i kendshem apo perkundrazi, te bezdis fakti qe te vendosin perballe dikujt tjeter?
Jo, nuk me bezdis, perkundrazi, eshte i kendshem – aq me teper qe Bleona Qerreti eshte nje femer mjaft e bukur, eshte lakuar perhere per pamjen e saj seksi…

Dukesh qe je mjaft ne forme, sa i takon anes fizike. Si i ruan linjat?
Bej fitness kur kam mundesi, eshte dicka qe me ben ndjehem shume mire, sepse cliroj energji negative dhe e ushtroj me qejf.

A je shume e angazhuar kete vere me koncerte, sic ndodh me shume kengetare te tjere gjate kesaj periudhe, te cilet kendojne pergjate bregdetit shqiptar?
Po, momentalisht kam nje axhende mjaft te ngjeshur me aktivitete, kryesisht pergjate bregdetit shqiptar- sic e thate edhe ju. Natyrisht qe edhe video e re ka impaktin e vet ne kete mes.

Eshte ende shume heret per t’u bere kjo pyetje, por a ke ne plan ndonje kenge te re me klip, ndoshta nga vjeshta?
Une po punoj qe te dal me nje klip te ri qe me heret, jo ne vjeshte, por nga gushti, megjithate ende nuk mund te them perfundimisht se ky plan do te realizohet, sepse ndonjehere gjerat ecin me ngadale sesa do te donim ne. Le te shpresojme.

Po sa i takon pushimeve a ke ndonje plan, apo gjate veres per kengetaret s’ka pushime e plazh? Ku ke vendosur t’i kalosh ditet e pushimit, ketu apo jashte vendit?
Momentalisht jo, s’ka plazh, ndoshta andej nga shtatori, ose nga fundi i gushtit… Pushimet do t’i bej jashte Shqiperise.

Samanta, kohet e fundit per ty thuhet se je single, pra se nuk ke nje mashkull ne krah. A vazhdon te ruash ende kete status?
(Qesh) Une vazhdoj te jem ne nje lidhje shume te ngushte me artin ne pergjithesi dhe me muziken ne vecanti … Fjoralba Shahaj Standard

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here