Por, femrat nga bota e shoubizit për shkak të punës, duhej që linjën ta kthejnë sa më parë që është e mundur që të mund të shkëlqejnë në qilimin e kuq dhe në pistat e modës. Shumë femrave të njohura, kjo u shkojë për dore.

Miranda Kerr

Ndoshta vëmendjen e medieve me të madhe ditëve të fundit e tërhoqi Miranda Kerr, e cila para më pak se një muajin e lindi djalin Flin-in.

Miranda e cila me 13 vjet filloi të merret me modelim gjendet në vendin e katër të femrave më seksi në botë në listën që e përpilon portali “Models.com”.

Doutzen Kroes

Modelja holandeze Doutzen Kroes më pak se dy muaj pas lindjes pozoi në veshje të brendshme dhe në bluza të ngushta, nën të cilat nuk mbante gjimbajtëse, duke u treguar të gjithve se shtatzënia nuk i ka lënë “shenjë në trupin e saj”.

Jessica Alba

Jessica Alba e lindi fëmijën e dytë në gusht të këtij viti, vajzën Heven Garner. Vetëm 13 ditë pas lindjes dukej shumë vitale. Pas një muaji jo të plotë nga lindja u paraqit në ceremoninë “Alma” dhe përveç që fitoi komente të shumta se dukej më mirë se kurrë më parë, ajo vet pohoi se është e gatshme t’i kthehej aktrimit.

Eva Herzigova

Çekja e bukur, modelja Eva Herzigova, e cila në prill të këtij viti e lindi djalin e dytë, Filip-in, një muaj pas lindjes u paraqit në qilimin e kuq në Kanë.

Modelja i zbuloi këtu këmbët e gjata dhe vitale. Eva e dëshmoi se shumë shpejt pas lindjes u rikthye në numrin e vjetër të rrobave.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here