Ryva Kajtazi ishte aktore Ajo ka studiur në Fakultetin e Arteve dhe profesioni i saj është aktrimi.Ryva Kajtazi e cila u bë e njohur në fillim si këngëtare e pastaj si aktore në “Përrallë me Tupan” vazhdoj të ndjekë më shumë hobin e saj që ishte muzika se profesionin e saj aktrimin, shkruan Magazina.al

Por Ryvën deri vonë paralelisht me muzikën, e kemi parë edhe si aktore, ajo ishte pjesë edhe e serialit “Familja Moderne”, siç është edhe kjo pjesë në të cilën ajo luan.
Tani këngëtarja prapa vetës përveç roleve më shumë njihet për hitet e saj si “Me pizhamat e tua”, “Barnatorja” , “Hajde zemër” etj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here