Aktualisht një nga aktorët e rinj më të kërkuar në Hollywood, Ryan Gosling, ka zbuluar më në fund për mediat disa detaje interesante nga jeta e tij private.

U bë i famshëm me rolin në dramën romantike “Notebook”, pas së cilës vajzat nga e gjithë bota filluan të çmenden pas tij. Rolin, siç thotë ai e mori vetëm sepse regjisori mendonte se ai nuk ishte shumë i përshtatshëm.

Pikërisht një aktor i tillë i është dashur për rolin kryesor. Një djalosh i tha atij se vajza e la atë pikërisht për shkak të këtij filmi.

“Ajo i tha atij se ai  nuk do të kishte ndërtuar kurrë shtëpinë për të, siç kam unë bërë në film. Dhe vendosi ta ndërpresë lidhjen menjëherë”, thotë Gosling i cili në këtë film përziente me Rachel McAdams. Sot ai është në romancë me Eva Mendesin. Ai pranon se nuk ka qenë gjithmonë i pashëm, siç e konsiderojnë tani.

“Kam qenë fëmija më i vetmuar në botë. Nuk kam pasur asnjë shok, kam qenë i izoluar tërësisht vullnetarisht. Televizioni ishte ngushëllimi dhe miku im më i mirë. Njëherë e pashë në Muppet Show aktoren Raquel Welch, me të cilin rashë në dashuri. Kur isha tetë vjeç, fuqimisht kam vendosur që unë duhet ta takoj atë dhe ky është momenti kur unë u bëra aktor.”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here