Këngëtarja Rozana Radi i ka bërë një dedikim të veçantë moderatores Alketa Vejsiu në “Instagram”, dedikim i cili e ka lënë pa fjalë këtë të fundit.

“Ekziston një pamje më madhështore se sa ky qielli i kaltër: kjo pamje është Kopshti i Njerezve te Artë si ti ku gjithçka është origjinale dhe e pastër si kristali! Eleganca është e lindur, dhe nuk ka të bëjë aspak me të qenit e veshur mirë.Po ti shkruaj keto sepse me pelqeu shume ky dekor qe ke kijuar me dashuri e perkushtim.

Duke te njohur mire ta di aftesine krijuese qe te karakterizon .Ti beson verberisht ne artin qe nderton. Njerëzit që bëjnë rrugë në jetë janë ata që vihen në lëvizje për të gjetur rrethanat e duhura, e nëse nuk i gjejnë, i krijojnë.Ke krijuar nje mrekulli!,”-përfundon postimi i Rozanës.

Por këtë dedikim e ka përforcuar edhe këngëtarja Eneda Tarifa, ndërkohë që Alketa ka mbetur pa fjalë./6 7

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here